Zengin İçerik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Borsa İstanbul Piyasa Değeri En Yüksek 5 Şirket

Borsa İstanbul Piyasa Değeri En Yüksek 5 Şirket

Borsa İstanbul Piyasa Değeri En Yüksek 5 Şirket, günümüzde BİST 100 endeksinde zirvede olan ilk 5 şirketi kapsamaktadır.İşte birbirinden değerli ülkemizde hizmet vermekte olan 5 değerli şirket.

ABS DİGİTAL ABS DİGİTAL -
5 0
Borsa İstanbul

Borsa İstanbul Piyasa Değeri En Yüksek 5 Şirket, günümüzde BİST 100 endeksinde zirvede olan ilk 5 şirketi kapsamaktadır. Bu şirketler farklı sektörlerde hizmet veriyor olsa da hepsi kendi sektörünün devleri arasında yer almaktadır. Daha önce Borsa İstanbul ile ilgili tüm detayları da sizlere aktarmıştık. İşte birbirinden değerli ülkemizde hizmet vermekte olan 5 değerli şirket.

Borsa İstanbul
Borsa İstanbul

SASA Polyester Sanayi Anonim Şirketi (SASA)

SASA isimli firma; filament iplik, polyester bazlı polimer, özel polimer, elyaf, polyester ve ara ürünlerde sadece ülkemizde değil dünya genelinde hizmet vermekte olan bir üretici olarak bilinmektedir. SASA firması, tasarlama, üretme ve dağıtma işlemlerini başarılı bir şekilde sağlamaktadır.

Sektör: Kimya, Petrol ve Plastik

Piyasa Değeri (Milyon Türk Lirası): 256509

Koç Holding (KCHOL)

1926 senesinde Vehbi Koç tarafından temelleri atılan Koç Holding, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk holding şirketi olarak bilinmektedir. Holding, bünyesinde ülkemizin önde gelen birçok markasını barındırmaktadır.

Sektör: Holding ve Yatırım

Piyasa Değeri (Milyon Türk Lirası): 218594

Ford Otosan (FROTO)

Vehbi koç tarafından kurulmuş olan Koç Holding’in sahip olduğu bir şirket olan Ford Otosan’ın merkezi Üsküdar’da yer almaktadır. Firma, otomotiv sektöründe hizmet vermektedir. Ayrıca şirket, oldukça yüksek üretim kapasitesine sahiptir.

Sektör: Otomotiv

Piyasa Değeri (Milyon Türk Lirası): 215810

Enka İnşaat (ENKAI)

1957 yılında temelleri atılmış olan ENKAI şirketi bünyesinde; inşaat, altyapı inşaatı, enerji, gayrimenkul ve lojistik alanlarında hizmetler vermektedir. Firmanın merkezi İstanbul olarak bilinmektedir. Şirket Şarık TARA ve Sadi GÜLÇELİK tarafından kurulmuştur. Şirket, ülkemizde elektrik santrali kurma gücü bakımından ülkemizin en büyük özel sektör firması olarak bilinmektedir.

Sektör: İnşaat

Piyasa Değeri (Milyon Türk Lirası): 199200

Türk Hava Yolları (THYAO)

Türk Hava Yolları, ülkemizin ulusal hava yolu şirketidir. Şirketin merkezi İstanbul’da bulunmaktadır. Şirket uçuş ağı olarak dünyanın birçok farklı noktasına uçuş düzenlemektedir. Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Orta Afrika, Güney Amerika ve Kuzey Amerika şirketin sefer düzenlediği bir takım bölgeler arasında bulunmaktadır.

Sektör: Ulaştırma

Piyasa Değeri (Milyon Türk Lirası): 191406

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir