el terlemesi neden olur nasıl geçer hakkında el görseli

El Terlemesi Neden Olur? – Nasıl Geçer?

20 Eylül 2019 0 ile Simian

Çoğu insanın günlük yaşantısında yaşadığı sıkıntılardan birisi de el terlemesidir. Bu sorun yüzünden selamlaşırken bile insanlar utanırlar ve ellerini önce kurulayıp sonra selamlaşmak zorunda hissederler. Bu sorun insanların sosyal yaşantısına çok kötü zararlar verdiği için özgüvenini de etkilemektedir. Fakat bu makalemizde sizlere öğreteceğimiz birkaç yöntem sayesinde ellerinizdeki terlerden kurtulacaksınız. İşte El terlemesi neden olur, nasıl geçer, avuç içi terlemesi nasıl geçer, avuç içi terlemesi neden olur, avuç içi terlemesi nedenleri, el terlemesine çözüm gibi şeyleri sormanıza son verecek tavsiyelerimiz.

Uyarı!

İçeriğimizi okuyup uygulamadan önce doktorunuza görünmeyi unutmayın.

El Terlemesi Çözümleri

1. Ellerini Yıka

Çok basit bir yöntemle başlayalım. Sabunların cildi kuruttuğunu duymuşsunuzdur. Gün içerisinde sıkça ellerinizi sabunla yıkayıp durularsanız ellerinizin kuruduğunu hissedeceksiniz. Ayrıca sıvı sabun yerine kalıp sabun kullanmayı ve nemlendirici etkiye sahip olmadığından emin olun.

El terlemesi neden olur nasil gecer hakkında görsel
El Yıkama Görseli

2. Talk Pudrası

Talk pudrası çoğunlukla bebekler için kullanılır. Derinin gözeneklerini kapatmadan kuruluk sağlar ve deriyi yumuşatır. Bu yüzden elleriniz için önerebileceğimiz diğer bir yöntem ise talk pudrası kullanmanız olacaktır. Bu ürüne buraya tıklayarak göz atabilirsiniz .

El terlemesi için talk pudrası görseli
Talk Pudrası Görseli

3. Elma Sirkesi Ve Deniz Tuzu

Bu yöntem aslında çoğu insan tarafından bilinen bir yöntemdir. Öncelikle ellerinizi sokabileceğiniz bir kabın içerisine ılık su koyun. Suyun içerisine 2 2 kaşık deniz tuzu ve yarım su bardağı elma sirkesi ekleyin. Tuzun erimesi ve sirkenin karışması için ellerinizle karıştırın. Ardından ellerinizi suyun içerisine sokup 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra ellerinizi durulayıp havluyla kurulayın. Bu yöntemi gün içerisinde bir kere yapmanız ellerinizin terlemesini engelleyecektir.

El terlemesini engellemek için elma sirkesi ve deniz tuzu yöntemini anlatan görsel
El Görseli

4. El Terlemesi Kesin Çözümü

Sizinle paylaştığımız bu yöntemler ve internette gördüğünüz diğer yöntemler büyük ihtimalle ellerinizin terlerini engellemek için kesin bir çözüm olmayacaktır sadece geçici bir çözüm olacaktır. Ellerinizin terlemesini geçirecek kesin çözüm doktorunuza başvurmanızdır. Doktorunuz bu yolda size en doğru bilgilerle sizleri bilgilendirecektir. Bu yüzden en kısa zamanda doktorunuza başvurmayı unutmayın.

Doktor görseli
Doktor Görseli

Sizin Yorumlarınız

Bu makalemizde sizlere “el terlemesi neden olur, nasıl geçer?” sorularınızın cevaplarını verdik. Eğer sizin de eklemek istediğiniz herhangi bir şey varsa yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Makaleyi Oyla!
[Toplam: 3 Ortalama: 5]
Benzer İçerikler :   Gözlük Camı Nasıl Temizlenir? Gözlük Temizleme