Gözlük Camı Nasıl Temizlenir? Gözlük Temizleme

Gözlük Camı Nasıl Temizlenir? Gözlük Temizleme

29 Eylül 2019 0 ile Simian

Gözlük camı nasıl temizlenir?” sorusu gözlük takan çoğu insanın sorduğu bir sorudur. Gözlük camlarını temizlemek her gözlük kullanıcısının yapması gereken bir işlemdir. Gerek numaralı gözük gerekse güneş gözlüğü olmak üzere birçok gözlük belirli aralıklarla temizlenmek zorundadır. Uzun süreli kullanımlarda gözlüklerde zamanla yağ, kir ve toz birikintileri oluşur. Gözlüğün kullanımı ve hijyeni açısından belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Bu temizliği sadece gözlükçünüzün verdiği gözlük bezini kullanarak sağlayamazsınız. Bu makalemizde sizlere gözlüğün camını, çerçevesini ve sapını gözlüğe zarar vermeden nasıl temizleyeceğinizi anlatacağız. işte gözlük temizleme, gözlük camı temizleme, gözlük camı nasıl temizlenir, güneş gözlüğü temizleme, numaralı gözlük temizleme hakkında merak ettiğiniz her şey.

gözlüklü bir kadın
Gözlük Camı Nasıl Temizlenir? Gözlük Temizleme

Gözlük Camı Nasıl Temizlenir?

Gözlük camı temizlemek için birçok yöntem ve alet vardır. Bu yöntemler haricinde başka temizleme yöntemleri uygulamak gözlüğünüze, gözlüğünüzün ayarına ve göz sağlığınıza zarar verebilir. Bu yüzden bu makalemizi okuyup yöntemleri uygulamanız gözlüğünüz ve göz sağlığınız açısından en doğrusu olacaktır.

Temizliğe başlamadan önce ellerinizi sabunla köpürtüp duruladıktan sonra temiz bir havluyla kurulayın. Ellerinizde gözlüğe zarar verebilecek özellikle de camlarını çizebilecek bir şey olmadığına emin olun. Ellerinizde yüzük veya başka bir aksesuar bulunuyorsa çıkartın

Gözlük Camı Nasıl Temizlenir
Gözlük Camı Nasıl Temizlenir?

1. Şampuan Veya Sabun

Gözlükler uzun süreli kullanımlarda yağlanır. Gözlük üzerindeki yağı çözebilecek için en iyi yöntem şampuan veya sabun kullanmaktır.

Öncelikle gözlüğünüzü çizebilecek tozları temizlemek için gözlüğünüzü suya tutun. Ardından ellerinizi sabun veya şampuanla köpürtüp ellerinizi gözlüğünüzün her yerine yavaşça sürtün ve ovalayın. Gözlüğünüzün her yerini köpürttüğünüzden emin olun. Daha sonra ılık bir suyla gözlüğünüzde köpük kalmayacak şekilde durulayın. En sonunda ise temiz ve yağsız bir gözlük beziyle gözlüğünüzü kurulayın.

Gözlük Camı Nasıl Temizlenir? Gözlük Temizleme Şampuan Veya Sabun
Şampuan Veya Sabun

2. Gözlük Bezi İle Temizleme

Bu yöntemimiz daha çok kısa süreli gözlük kullanımınızda uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Ayrıca bu yöntemi uygulamadan önce temiz bir gözlük bezine sahip olmalısınız. Eğer gözlük beziniz varsa ve yeterince temiz değilse elinizde sabunla veya şampuanla yıkayarak gözlük bezini yağdan kurtarın. Ardından durulayıp kuruması için asın.

Benzer İçerikler :   Jet Lag Nedir, Neden Olur, Nasıl Geçer?

Gözlüğünüzü eğer fazla kullanmıyorsanız ve yıkamak için müsait değilseniz uygulayabileceğiniz en etkili yöntem budur. daha önceden hazırlamış olduğunuz temiz ve yağsız gözlük bezinizi alıp önceliğiniz gözlük camları olmak üzere gözlüğünüzün her yerini silin. Silerken gözlüğünüze zarar vermeyecek şekilde iki parmağınızla bastırarak silin. Gözlük bezinin hafif nemli olması da temizlemenize daha yardımcı olacaktır.

Gözlük Camı Nasıl Temizlenir? Gözlük Temizleme gözlük bezi ile temizleme
Gözlük Bezi İle Temizleme

3. Tek Kullanımlık Gözlük Temizleme Mendili

Eğer gözlük beziniz yoksa ya da gözlük bezinizi sürekli temizlemeye üşeniyorsanız uygulayabileceğiniz en iyi yöntem budur. İnternet üzerinden ya da gözlükçünüzden bulabileceğiniz bu ürün gözlüğünüzü temizlemeniz için tek kullanımlık mendillerden oluşur. Bu mendiller biraz nemlidir ve gözlüğünüzü iyi bir şekilde temizlemek için özel bileşenler içerir.

gözlük temizleme yöntemleri Tek Kullanımlık Gözlük Temizleme Mendili
Tek Kullanımlık Gözlük Temizleme Mendili

4. Gözlük Camı Temizleme Spreyi

Bu ürünü kullanmanız gözlüğünüzdeki yağ ve kiri söker. Ayrıca gözlüğünüzün yağlanmasını ve kirlenmesini bir süre engeller. İnternetten veya gözlükçünüzden satın alabilirsiniz.

Spreyi gözlüğünüzün camlarının ön ve arka yüzüne sıkıp kuru ve temiz bir gözlük beziyle camlarınızı ovalayın. İki parmağınızla gözlük camlarınızı ovaladıktan sonra kuruması için bir süre bekleyin. Ardından gözlüğünüzü temiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Gözlük Camı Nasıl Temizlenir? Gözlük Temizleme Gözlük Camı, Temizleme Spreyi
Gözlük Camı Temizleme Spreyi

Sizin Yorumlarınız

Bu makalemizde sizlere gözlük camı nasıl temizlenir hangi araçlar kullanılmalıdır hakkında bilgiler verdik. Eğer sizlerin de bu konu hakkında söylemek ya da sormak istediği herhangi bir şey varsa yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Makaleyi Oyla!
[Toplam: 3 Ortalama: 5]