Zengin İçerik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. KPSS Çalışırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

KPSS Çalışırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

KPSS isimli sınavda, birçok farklı ders bir arada öğrencilere sorulmaktadır. Bu dersler arasında; Türkçe, matematik, tarih, vatandaşlık, genel kültür gibi dersler yer almaktadır.

ABS DİGİTAL ABS DİGİTAL -
3 0
KPSS

KPSS’de Hangi Dersler Var?

KPSS isimli sınavda, birçok farklı ders bir arada öğrencilere sorulmaktadır. Bu dersler arasında; Türkçe, matematik, tarih, vatandaşlık, genel kültür gibi dersler yer almaktadır. Hepsi farklı bir beceri isteyen bu derslere fazlaca zaman ayırmak ve sınava kadar kaliteli bir şekilde çalışma performansı göstermek gerekmektedir.

KPSS Türkçe Çalışırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

KPSS isimli sınavın, Türkçe basamağında dikkat edilmesi gereken birçok farklı nokta yer almaktadır. Bu noktaların başında iki önemli uyarı bizleri karşılamaktadır. Türkçe dersinde başarıya giden yol ya çok fazla kitap okumaktan ya da çok fazla soru çözmekten geçmektedir. Size hangisi daha yakın ise o yolu seçmeli ve Türkçe için yapabileceğiniz en iyi işlemi yapmanız gerekmektedir. Böylece okuduğunuzu anlama beceriniz gelişecek ve sınavın büyük çoğunluğunu oluşturmakta olan paragraf soruları başta olmak üzere tüm soruların üstesinden gelmiş olacaksınız.

KPSS Tarih Çalışırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

KPSS sınavında sadece soru çözerek değil, bol bol konu da okuyarak başarılı olabileceğiniz derslerin başında Tarih gelmektedir. Tarih dersine uzun süre çalışmak, soru çözmek ve olayları anlamak gerekmektedir. Böylece bu dersten başarılı olmanız mümkün olmaktadır. Tarih dersinde tavsiyemiz, önce olayları dönem dönem anlamak ve sonra bol bol soru çözmek. Yapacağınız ufak denemeler ile hangi konularda eksik olduğunuzu görmeniz de mümkün.

KPSS
KPSS

KPSS Vatandaşlık Çalışırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vatandaşlık dersi, günlük yaşantı ile en yakın olan ders olarak bilinmektedir. Hukuk ve ahlak kelimeleri etrafında şekillenen bu dersten başarılı olmanız için konuları iyice okumalı ve bolca soru çözmelisiniz. Günlük olayları da takip etmeniz, yorum yapma gücünüzü ortaya çıkartacak ve net sayınızı artırmış olacaktır.

KPSS Genel Kültür Çalışırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel kültür bölümünde her türlü kategoriden her türlü soru gelebileceği için bu konuda verilebilecek en önemli öneri; sürekli güncel haberleri takip etmek, eskiden olmuş önemli olayları okumak olacaktır. Gerisi biraz da şansınıza kalıyor olabilir.

KPSS
KPSS

KPSS Matematik Çalışırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

KPSS sınavında sözel çıkışlı olan ve sayısala çok ilgisi olmayan kişilerin en çok zorlandığı ders tartışılmaz Matematik… Matematik dersinde başarıyı yakalayabilmek için öncelikle konuyu kısa bir şekilde çalışmak, konu ile ilgili örnekli çözümleri incelemek ve konu ile ilgili bol bol soru çözmek olacaktır. Böylece bu dersten başarıya ulaşmanız mümkün olabilmektedir. Ayrıca bu dersten sözel çıkışlı olan bireylerin korkmasına da gerek yok. Çünkü herkesin çözebileceği en az 10 adet soru, sınav genelinde sizleri karşılamakta.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir