Şeker yerine tatlandırıcı tavsiyeleri

Şeker Yerine Tatlandırıcı Tavsiyeleri

22 Eylül 2019 0 ile Simian

Dünyanın en çok bilinen uyuşturucusu şekerdir sözünü belki duymuşsunuzdur. Durum böyle olunca da şeker kullanmayı bırakmak o kadar da kolay olmuyor. Kimisi azaltarak bırakmaya çalışıyor kimisi de şeker yerine başka doğal tatlandırıcıları kullanarak bırakmayı deniyor. Biz de bu makalemizde sizlere şeker yerine tatlandırıcı tavsiyesinde bulunduk. İşte şeker yerine kullanabileceğiniz doğal tatlandırıcı tavsiyeleri.

Uyarı!

Makalemizi okumadan ve uygulamadan önce doktorunuza başvurmayı unutmayın.

Şeker Yerine Tatlandırıcı Tavsiyeleri

1. Bal

şeker yerine tatlandırıcı tavsiyesi bal
Bal

Şekeri bırakmak isteyen insanların çoğunun kullandığı ürünlerden birisi de baldır. Şeker yerine içeceğinize ya da yiyeceğinize bal koymanız balın besleyiciliği sayesinde hem enerjinizi arttırır hem de vücudunuza güç katar. Şeker yerine kullanabileceğiniz en iyi besinlerden birisi olduğu için balı kullanmayı alışkanlık haline getirdiğinizde yakın zamanda şekeri kullanmak istemeyeceksiniz. Fakat kullanacağınız balın doğal olduğundan emin olun ve sahte ballardan sağlığınız için uzak durun.

2. Pekmez

şeker yerine tatlandırıcı-şeker yerine tavsiyeler-pekmez
Pekmez

Şeker yerine doğal pekmez kullanmak şekeri bırakmanıza çok yardımcı olacak. Kalsiyum, manganez, demir,selenyum, bakır, potasyum ve B6 vitamini açısından çok zengin olduğu için sağlığınızı da olumlu yönde etkileyecektir. Şeker kullandığınız çoğu yiyecek ve içecekte pekmez kullanabilirsiniz fakat bazı pekmez ürünlerinin hamur işlerinde kullanılması tat açısından uygun olmayabilir.

3. Meyve

şeker yerine tatlandırıcı-şeker yerine tavsiyeler-pekmez-meyve
Meyve

Çoğu bilim insanından duymuşsunuzdur şeker yerine meyve tüketin diye. Gerçekten de şeker yerine meyve tüketmek meyvenin doğallığı sayesinde hem size daha çok enerji sağlayacak hem de sağlığınızı olumlu yönde etkileyecektir. Sevdiğiniz meyveleri kullanarak püre yapabilirsiniz ve şeker yerine kullanılabilecek tatlandırıcı madde olarak bu püreleri kullanabilirsiniz.

4. Avage Şurubu

avage şurubu
Avage Şurubu

Genellikle soğuk içeceklerde tatlandırıcı olarak kullanılan bu şurup şeker yerine de kullanılabilecek bir ürün. Bu ürüne aktarlardan ya internet üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden almak istiyorsanız buraya tıklayarak fiyatları kontrol edebilirsiniz.

Benzer İçerikler :   Jet Lag Nedir, Neden Olur, Nasıl Geçer?

Şeker Yerine Tavsiye Hakkında Senin Yorumların

Bu makalemizde sizlere şeker yerine kullanabileceğiniz doğal tatlandırıcılardan bahsettik. Doktorunuzun da uygun gördüğü halde sizlerin bu tavsiyelerimizi uygulamanız sağlığınızı olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyoruz. Eğer sizin de şeker yerine tavsiye edebileceğiniz ürünler ve bu konu hakkında söylemek istediğiniz bir şey varsa yorumlarda bahsetmeyi unutmayın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Makaleyi Oyla!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]