Zengin İçerik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. YouTube Görüntülenme Sayısı Nasıl Artırılır?

YouTube Görüntülenme Sayısı Nasıl Artırılır?

zenginiçerik zenginiçerik -
7 0

Ticari işletme, marka ve fenomen olmak isteyen şahıslar için YouTube görüntüleme sayısı çok önemlidir.

YouTube, insanların videolar paylaşıp izlediği bir platformdur. Son dönemde birçok kişinin gelir sağladığı bir platform olarak da karşımıza çıkıyor. YouTube görüntüleme sayısının azlığı ve çokluğu elde edilecek geliri direkt artırıyor. Kısacası; YouTube’ de video paylaşarak para kazanmak isteyenler için görüntüleme sayısı çok önemlidir. Bunun için YouTube kullanıcılarının birtakım teknikleri yerine getirmesi gerekiyor. YouTube kanalı olanlar kanallarını aktifleştirerek platformu daha faydalı hale getirebilirler.

YouTube Görüntüleme Sayısını Artırma Neden Önemli?

Görüntüleme sayısını artırmaK birçok açıdan fayda sağlayacaktır. Diğer kullanıcılar tarafından sizin YouTube’ de paylaştığınız videolar ne kadar çok görüntülenirse o derece sizin avantajınıza olur. YouTube görüntüleme sayısı artırma sayesinde platform üzerinden kazanç sağlamaya başlarsınız. Tüm sosyal medya platformlarında olduğu YouTube hesabı üzerinde de uzun süre kişileri tutmak gerekiyor. Diğer kullanıcılar hesabınız üzerinden vakit geçirdikçe siz kazançlı duruma geçersiniz.

YouTube görüntüleme sayıları artırmada en etkili yöntem; videoların 10 dakika üzerinde yüklenmesidir. 10 dakika üzerinde yüklenen videolar sayesinde kanal sahipleri daha çok para kazanmaya başlar. Sonuna kadar izlenebilecek kalitede videoların oluşturulup YouTube üzerinden paylaşılması gerekiyor. İnsanların dikkatini çekecek şekilde oluşturulan videolar her zaman kullanıcı için avantaj sağlar.

Görüntüleme Sayısını Artırma İçin Neler Yapılabilir?

Görüntüleme sayısını artırabilmek için öncelikle videoları 10 dakika altında paylaşmamanızı öneriyoruz. Ayrıca on dakika kuralı olarak adlandırdığımız bu durum geçildiği takdirde “monetization” sisteminin açık olduğu videolara ilave olarak artı beş saniye kanal sahibine daha çok para kazandırır.

Videoların 10 dakikayı bulması imkansızsa görüntüleme sayısını artırmak için videonun giriş kısmı yani “intro” bölümünün uzatılması gerekiyor. Intro kısmında videonun içeriği hakkında bilgi verilebilir. Böylelikle video otomatik uzar. Ayrıca videolar için sponsorluk oluşturulması da görüntüleme sayısını artırır. Aynı zamanda videonun “outro” kısmı da uzatılabilir. Outro, YouTube videolarının son kısmıdır. Kanalınıza yükleyeceğiniz kaliteli içeriklerde görüntüleme sayısına direkt etki etmektedir. “YouTube görüntüleme sayısı nasıl artırılır” noktasında kanala daima kaliteli içerikler yüklenmesi gerekiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir