Zengin İçerik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Youtube Kısıtlı Mod Nedir? Youtube Kısıtlı Mod Nasıl Kapatılır?

Youtube Kısıtlı Mod Nedir? Youtube Kısıtlı Mod Nasıl Kapatılır?

zenginiçerik zenginiçerik -
15 0

Youtube Kısıtlı Mod Nedir?

Youtube kısıtlı mod, platformda aile dostu içeriklerin korunmasını sağlamak amacıyla getirilmiş bir özelliktir. Bu mod açık olduğunda, bazı videoların içeriği ve yorumları filtrelenir veya kaldırılır. Bu nedenle, kısıtlı mod açıkken bazı videoları izleyemeyebilir veya bazı yorumları göremeyebilirsiniz.

Youtube Kısıtlı Mod Nasıl Açılır veya Kapatılır?

  1. Youtube web sitesini açın ve oturum açın.
  2. Sağ üst köşedeki profil resminize tıklayın ve açılır menüden Ayarlar’ı seçin.
  3. Genel sekmesine gidin ve aşağı kaydırın. “Kısıtlı Modu Etkinleştir” seçeneğini bulun.
  4. Kısıtlı mod etkinse, yanındaki anahtar kapalı konumda görünecektir. Anahtarı sağa kaydırarak kısıtlı modu kapatabilirsiniz.
  5. Kısıtlı modu tekrar etkinleştirmek isterseniz, aynı anahtarı sola doğru kaydırarak açık konuma getirin.

Not: Kısıtlı modu açıp kapamak, yalnızca hesabınız için geçerlidir ve diğer kullanıcılar tarafından paylaşılan videoları da etkilemez. Ayrıca, kısıtlı modun açık veya kapalı olduğu, farklı cihazlarda ve farklı tarayıcılarda ayrı ayrı ayarlanabilir.

Bu şekilde, Youtube kısıtlı modu açabilir veya kapatabilirsiniz. Ancak, bu modu kullanmak tamamen size kalmış bir tercih olduğu için, kısıtlı modu kullanmanız gereken bir durumda değilseniz, genellikle kapatılması önerilir.

Kısıtlı mod, belirli bir içerik kategorisine veya belirli bir videonun konusuna göre filtreleme yapabilir. Ancak, bu filtreleme bazen yanlış olabilir veya bazı video yorumları veya içerikleri gereksiz yere kısıtlanabilir. Bu nedenle, kısıtlı modun kapatılması, Youtube’daki tüm içeriğin daha geniş bir yelpazesine erişebilmenize olanak tanır.

Özellikle çocukların Youtube kullanımı sırasında ailelerin kısıtlı modu etkinleştirmesi önerilir, ancak yetişkinlerin ve gençlerin kısıtlı modu etkinleştirmesi genellikle gerekli değildir.

Youtube kısıtlı modu açmak veya kapatmak oldukça kolaydır ve bu ayarı herhangi bir zamanda değiştirebilirsiniz. Ancak, kısıtlı modun kullanımı tamamen size kalmış bir tercih olduğundan, ihtiyaçlarınıza göre tercih edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir