Zengin İçerik

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Eğitim
 4. »
 5. En İyi Eğitim Veren Tıp Fakülteleri

En İyi Eğitim Veren Tıp Fakülteleri

En iyi eğitim veren Tıp Fakülteleri, ülkemizde farklı şehirlere yayılmış durumdadır. Bazı şehirlerde hiç bulunmuyorken bazı şehirlerde ise fazlaca yer alabilmektedir.

ABS DİGİTAL ABS DİGİTAL -
2 0
Tıp

En iyi eğitim veren Tıp Fakülteleri, ülkemizde farklı şehirlere yayılmış durumdadır. Bazı şehirlerde hiç bulunmuyorken bazı şehirlerde ise fazlaca yer alabilmektedir. Ülkemizde hizmet vermekte olan Tıp fakülteleri farklı özellikleri ile gün yüzüne çıkmaktadır. Bazıları verdiği eğitimler, bazıları verdiği staj eğitimleri ve imkanları, bazıları yurtdışı imkanları bazıları ise spesifik alanlarda sağlamış olduğu özellikler ile Tıp Fakültesi adaylarının dikkatini çekmeyi başarmaktadır.

Tıp
Tıp

En İyi Eğitim Veren Tıp Fakülteleri

 • Hacettepe Üniversitesi
 • İstanbul Üniversitesi
 • Ankara Üniversitesi
 • Koç Üniversitesi
 • Gazi Üniversitesi
 • Ege Üniversitesi
 • Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi
 • Atatürk Üniversitesi
 • Erciyes Üniversitesi
 • Marmara Üniversitesi
Tıp
Tıp

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

Ülkemizde hizmet vermekte olan fakülteler arasında, en iyi tıp fakültesi olarak bu üniversiteyi söylemek mümkün olmaktadır. Üniversitenin akademik puan ortalaması 810 ile 850 arasında yer almaktadır. En iyi Tıp eğitimini almak için bu okulu seçmek, kariyer basamaklarınız için başarılı bir seçim olacaktır.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi

Akademik ortalamasına göre bakacak olduğumuzda okulun puanı ortalama 700 civarında karşımıza gelmektedir. Türk tarihinde modern üniversite eğitimi veren en eski okul olarak bilinmektedir. Bu okuldan mezun olan her Tıp mezunu, kendini yetkin bir doktor olarak görebilmektedir.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi

Ankara’da yer alan Hacettepe haricinde bir diğer Tıp Fakültesi de burasıdır. Tıp eğitimi almak için oldukça kaliteli bir okul olarak bilinmektedir. Bu okul bünyesinde uzman akademisyenler yer almakla birlikte, Ankara Üniversitesi’nde yüksek eğitim alarak da doktor olmanız mümkün olabilmektedir.

Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi

Bu sefer bir özel okul, başarılı fakülteler arasında karşımıza çıkmakta. Oldukça zor bir şekilde öğrenci kabul etmekte olan bu okulda okuyan öğrenciler, oldukça kaliteli ve ciddi başarılar sağlayabilmektedir.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi

Ankara’da Tıp Fakültesi alanında başarılı okullar olduğunu söylememiz yanlış olmaz. Okulun akademik puanına baktığımız zaman ortalama 700 civarında puan aldığını görmekteyiz. Tıp fakültesinde eğitim alabileceğiniz en iyi okullar arasında oldukça üst sıralarda yer alan okul, ülkemizde önemli sayıda doktoru yetiştirmiştir.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi

Akademik puan ortalaması 600 ve genel olarak bunun üzerinde olan ve İzmir’de yer alan okul, Tıp Fakülteleri arasında en başarılı okullar arasında bulunmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir